Hobusetall

Kasutades tihedalt kokku pressitud heinapalle ehitusmaterjalina on kiirelt võimalik üles laduda hoone seinad, mis moodustavad tugeva ja stabiilse konstruktsiooni.

tall - 2

Ehitades selle peale katust tuleb arvestada üle ulatuva varuga, mis hoiab ära seinte jäämise sademete kätte. Katus peab üle ulatuma igast küljest vähemalt pool meetrit, olenevalt hoone kõrgusest.

tall - 3

Heinapallide paigutamisel on oluline järgida seinte sirgjoonelist paigutust, et hiljem oleks lihtsam seinu seest poolt katta laudisega. Hoonesisene kate on vajalik selleks, et hobused heinapalle näksima ei hakkaks, muidu on seinad varsti seest poolt tühjaks söödud. Väljast poolt piisab kui paigutada elektrikarjus, mis hoiab loomi eemal.

heinatall-1

Katuse alla paigutasime aknad, mis on suunatud lõuna poole, et anda maksimaalselt valgust ruumi sisse ning tagada piisava kallaku katusele.

heinatall-2

Seest poolt on seinad üle löödud laudisega ja viimaseks tööks on jäänud veel uste paigutamine. Selline hobusetall on piisav kahe täiskasvanud hobuse pidamiseks. Hoone sees on kokku 20 ruutmeetrit kasulikku pinda.